RussianEnglish (UK)

участь у в експерименті по впровадженню новітніх технологій навчання

Викладачі кафедри загальної хімії другий рік поспіль приймають участь у в експерименті по впровадженню новітніх технологій навчання.


Так, зокрема, Ліцман Юлія Володимирівна проводить практичне заняття, яке відбувається за експериментальною методикою, що спирається на модель змішаного навчання «Rotation Model». Тема занять: «Колігативні властивості розчинів». При застосуванні даної моделі» навчальна група була розділена на 4, які мінялися станціями: дві групи (1 і 2) розрахункові (групи виконували рішення задач по темі), 3- тестувальна (група проходила тест з використанням власних мобільних пристроїв) 4-консультативна (група працювала з викладачем ). Студенти активно працюють все заняття, їх не треба до цього спонукати, чи заохочувати. Є таймер, який лунає у встановлений час і групи міняються місцями, студенти вводять відповіді, що одержали при розв’язанні задач та при виконанні тестів, і все починається з початку. А як працює викладач на своїй консультаційній станції?! Групи з 3-4 студентів безпосередньо спілкуються з ним за столом, викладач пояснює незрозумілі моменти, задає проблемні питання і примушує студентів думати, аналізувати, якщо не відповідають – пояснює ще раз, домагається повного розуміння проблеми! Робота кипить! Ні секунди передиху! І так протягом двох пар!
Закінчується пара, Юлія Володимирів підводить підсумки, перевіряються відповіді на тести і задачі з використанням «Google forms», групи одержують певні бали, які будуть враховані в їх модульну оцінку. Студенти працювали весь час і зрозуміло втомилися, але, як свідчить моє спілкування з ними, такий ритм і така методика їм подобається! Проведення такого типу заняття вимагає значних зусиль не стільки від студентів, скільки від викладача! За «кулісами» залишилася підготовча робота викладача. Коли треба все зважити: врахувати час, складність питань, їх кількість, все підготувати на платформі «Google classroom» для швидкої перевірки результатів та ін.

 

З нагоди 70-річчя університету

Вітаємо шановну Зав.кафедрою загальної хімії Большаніну Світлану Борисівну із врученням Грамоти Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

 

День відкритих дверей

Вже два тижні поспіль в СумДУ проходять заходи щодо популяризації науки та наукового стилю життя. Так 22 вересня 2018 року відбулася настановна сесія для слухачів Сумського територіального відділення Малої академії наук України. Понад півтисячі старшокласників Сумської області разом з педагогами зібралися в Сумському державному університеті. Щоб надихнути на насичену роботу під час наставної сесії, юних дослідників ознайомлювали з основами наукових пошуків у вигляді наукового мініярмарку у холі актової зали СумДУ.

А вже 7 жовтня 2018 року відбувся День відкритих дверей СумДУ, де абітурієнти та гості вузу могли також долучитись до яскравих експериментів та більше дізнатись про навчання у нашому вузі, зануритись у світ казкової хімії та відчути її поклик.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Львів. Конгрес

 

 

25-28 вересня 2018 року в м. Львів, Національний університет «Львівська політехніка»,
відбувся 5-й МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС "ЗАХИСТ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.  ЕНЕРГООЩАДНІСТЬ. ЗБАЛАНСОВАНЕ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ".

Детальніше...

З 1 вересня!

Перший осінній день Кличе в класи учнів, в аудиторії - студентів.
Вітаємо з міжнародним святом, - з Днем знань!
Нехай навчальний рік буде успішним для всіх,  хто гризе граніт науки!
У цей світлий день я бажаю всім нам зберегти
дитячу спрагу знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань!

Зі святом 1 вересня!

сертифікат В2

Кафедра загальної хімії вітає викладачів

Воробйову Інессу Геннадіївну та Яновську Ганну Олександрівну

з отриманням Сертифікату В2 з англійської мови. Бажаємо колегам творчої наснаги та подальших успіхів у навчанні та викладанні!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День науки

        16 травня в Сумському державному університеті відбувся фестиваль науки, освіти і культури. Кафедра загальної хімії активно долучилася до проведення заходу. Зокрема був запропонований, розроблений на кафедрі, дентальний гель "SumDU Dental ApaCare", і низку дослідів демонстраційного характеру, що завоювали увагу як гостей фестивалю, так і представників університету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І етап Всеукраїнської олімпіади з хімії

23-25 квітня відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії, що пройшов у м. Київ, У Національному університеті біоресурсів та природокористування. У ньому взяли участь студенти Коломієць Дмитро (МЦм-701) Зайцева Ксенія (ТС-71). Учасникам пропонувалися завдання, як теоретичного так і практичного змісту.

Найкращі результати у вирішенні олімпіадних завдань та ІІІ місце виборов Коломієць Дмитро.

Щиро вітаємо учасників олімпіади та її переможців.

Всеукраїнський конкурс СНР (нагородження)

Нарешті дочекалися нагород призери Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Вітаємо гарних панянок з довгоочікуваними дипломами!