RussianEnglish (UK)

ВКСНР-2019

    2-4 квітня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Хімія» 2018/2019 н.р. у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара (м. Дніпро). Вітаємо  Зайцеву Ксенію Олександрівну (диплом ІІІ ступеня) та її наукового керівника Большаніну Світлану Борисівну з перемогою!


ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, студентів МІ Бабич Вероніку Андріївну, група СМ-801, та Коломійця Дмитра Юхимовича, група МЦ-м-701, що відбулась 17-19 квітня 2019 року (м. Київ)

VІ Всеукраїнська науково-технічна конференція СТПВ-2019

16 квітня 0 15-00 відбулася V Всеукраїнська міжвузівська науково-технічна конференція «Сучасні технології у промисловому виробництві». Вітаємо учасників Секції "Хімічні науки": 

ПЕРЕМОЖЦІ

VІ Всеукраїнської науково-технічної конференції Сучасні технології у промисловому виробництві:

І місце 

  • Зайцева К.О., Данилов Д.В., студенти групи ТС-71, Білоус О.О., студент групи ТС-81 «ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМЕМБРАННОГО МОДУЛЮ З МЕТОЮ ОЧИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РОЗЧИНІВ ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА»; (керівник Большаніна С.Б., доцент, доктор філософії, зав. кафедри ТПХ).

ІІ місце

  • Бабич В. А., група СМ-801 «ЗУБНІ ПАСТИ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИАПАТИТУ З АНТИБАКТЕРІАЛЬНИМИ КОМПОНЕНТАМИ» (керівник Яновська Г.О., к.х.н., ст. викл. кафедри ТПХ);
  • Мордань В., студент групи МЦм-807, Щербак М., студент групи МЦм-805 «ВИЗНАЧЕННЯ АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ У РОСЛИННОЇ СИРОВИНІ», (керівник Воробйова І.Г., к.т.н., доцент кафедри ТПХ)

ІІІ місце

  • Лобатюк М.Є., студентка групи МЦ.м-804; «ОСНОВНІ МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ Са2+ Na+, K+ В БІОЛОГІЧНИХ СЕРЕДОВИЩАХ» (керівник Манжос О.П., к.х.н., доцент кафедри ТПХ)
  • Карпенко А. Л., студ. гр. МЦм-805 «КОЛЬОРОВІ РЕАКЦІЇ В КУРСАХ МЕДИЧНОЇ ТА БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ»; (керівник Ліцман Ю. В., к.п.н., доцент кафедри ТПХ)
  • Самохвалова Є. І., студ. групи МЦм-805; Феденко Є. І., студента групи МЦм-805, «ХІМІЯ АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВОЇ КИСЛОТИ»; (керівник Ліцман Ю. В., к.п.н., доцент ТПХ)

Програму та доповіді можна переглянути на сайті конференції

http://teset.sumdu.edu.ua/uk/component/content/article/815-2019-01-10-09-18-02.html

або у розділі сайту.

 

 

 

 

16.04.2019 конференція «Сучасні технології у промисловому виробництві»

16.04.2019 конференція «Сучасні технології у промисловому виробництві»

Секція "Хімічні науки"

QR-код для голосування 

 

Обласний семінар вчителів хімії

28 березня 2019 року на базі Сумського державного університету відбулася авторська творча майстерня Ліцман Ю.В., доцента кафедри теоретичної та прикладної хімії Сумського державного університету, к.пед.н., учителя хімії Сумської гімназії № 1, «учителя-методиста» за темою «Інформаційно-комунікаційні технології в роботі учителя хімії».

Відкрили захід Метейко А.В., методист з хімії навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, яка привітала учителів хімії, ознайомила їх з планом роботи авторської творчої майстерні та акцентувала увагу на актуальності й важливості даної теми у зв’язку зі змінами орієнтирів у навчанні (на основі сформованих предметних знань формувати життєві та предметні компетентності).

Інформаційний аспект розвитку хімічної освіти розкрила Большаніна С.Б., завідувач кафедри теоретичної та прикладної хімії Сумського державного університету, к.техн.н., звернувши увагу учасників заходу на актуальності хімічної освіти і закликавши учителів до активізації дій щодо її популяризації серед школярів області.

Автор творчої майстерні – Ліцман Ю.В., розпочала свій виступ з характеристики технології змішаного навчання, його переваг та недоліків. Автор продемонструвала розроблений прикладGoogle Classroom для учнів 10 класу хіміко-біологічного профілю з курсу органічної хімії, а також «Тренувальний клас» з теми «Вода» для учнів 7 класу, розроблений під заняття авторської творчої майстерні. Викладач звернула увагу на структуру, принципи функціонування та напрями використання Google-класу під час викладання хімії у закладах загальної середньої освіти. Практична складова заходу була зорієнтована на формування умінь у вчителів хімії створювати власний Google-клас, його наповнювати об’явами, текстовими та тестовими завданнями, посиланнями на інтернет-ресурси, зокрема на навчальне відео тощо.Ліцман Ю.В. звернула увагу на необхідність реєстрації школярів у даному сервісі (можливі варіанти реєстрації), а також на важливість розробки правил роботи у класі та необхідності їх обговорення з учнями. Також учителі хімії мали можливість попрактикуватися у створенні тестових завдань (з вибором однієї правильної відповіді, з вибором декількох правильних відповідей, на відповідність, відкритої форми…) і встановленні налаштувань для них з можливістю автоматичної перевірки і наданням результатів одразу після відправки форми та ручної перевірки.

За підсумками проведення авторської творчої майстерні, учасники заходу одержали методичні рекомендації та мали змогу поспілкуватися у формі активного діалогу із автором творчої майстерні та методистом з хімії Сумського ОІППО.

МАН 2019

Вітаємо учасників та переможців цьогорічної сесії захисту наукових робіт МАН

Перший крок в науку 2019

Цього року У СумДУ відбулася традиційна конференція «Перший крок у науку» увосьме. Віна зібрала близько 250 студентів і школярів. Другий рік поспіль участь у конференції «Перший крок у науку» взяли студенти молодших курсів усіх факультетів та інститутів. Серед них ми Вітаємо Зайцеву К. О. та Данилова Д. В. студентів гр. ТС-71 та їх керівників Большаніну С. Б., Сердюка В. О. із здобутим першим місцем за доповідь на тему: «ОЗЕЛЕНЕННЯ» СУЧАСНИХ ГАЛЬВАНІЧНИХ
ВИРОБНИЦТВ. Так тримати!

Олімпіада з хімії 2019

 6 лютого відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

В інтелектуальному змаганні взяли участь студенти першого та другого курсів, які навчаються за спеціальностями: «Медицина», «Стоматологія» та «Технології захисту навколишнього середовища», найчисельнішим було представництво групи МЦм-805. Для вирішення олімпіадних завдань необхідно було застосувати знання з певних розділів загальної, неорганічної та органічної хімії. І хоча найбільша кількість учасників була представлена студентами зі спеціальності «Медицина», переможцями олімпіади стали представники різних спеціальностей:

І місце - Вероніка Бабич – студентка групи СМ-801(Стоматологія)

ІІ місцеДмитро Коломієць – студент групи МЦм-701(Медицина)

ІІІ місцеКсенія Зайцева – студентка групи ТС-71 (Технології захисту навколишнього середовища).

Щиро вітаємо переможців і бажаємо їм успішних виступів у наступному етапі олімпіади. Також вітаємо всіх студентів, які узяли участь в олімпіаді і присвятили певний час вирішенню хімічних завдань.

 

Per aspera ad astra

     Другий місяць зими гаряча пора для освітян: проходять чергові етапи студентських та учнівських олімпіад та наукових конкурсів. Викладачі кафедри Загальної хімії активно долучаються до роботи з обдарованою та зацікавленою наукою молоддю. Так Ліцман Юлія Володимирівна опікується олімпіадним напрямком роботи зі студентами, а  Манжос Олексій Павлович готує команду учнів Сумської області до четвертого етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Підтримку роботі МАН на кафедрі забезпечують Яновська Ганна Олександрівна, Воробйова Інесса Геннадіївна та Пономарьова Людмила Миколаївна, працюючи не лише науковими консультантами, а й залучаючи учнів до прикладної хімії. Нехай плідна праця подарує їм натхнення до нових звершень.