Запрошуємо на конференцію!

2024 IEEE 14th International Conference

Nanomaterials: Applications & Properties

Riga, LATVIA, Sep. 8-13, 2024

The prime focus of our Conference is on nanoscale materials with emphasis on interdisciplinary research exploring and exploiting unique physical and chemical proprieties of these materials for practical applications.

The NAP Organizing Committee welcomes you to our Conference!

Are you a professor, researcher, Ph.D. student or a company CEO? We invite you to present your recent research results at the IEEE NAP-2024 Conference. We hope that your participation in our event will facilitate an engaging and informal exchange of ideas, and provide opportunities to strengthen existing collaborations and catalyze new international partnerships.

2024 IEEE 14-та міжнародна конференція

Наноматеріали: застосування та властивості

Рига, ЛАТВІЯ, 8-13 вересня 2024 р

Основна увага нашої конференції зосереджена на нанорозмірних матеріалах з наголосом на міждисциплінарних дослідженнях, які вивчають і використовують унікальні фізичні та хімічні властивості цих матеріалів для практичного застосування.

Оргкомітет НАП вітає Вас на нашій Конференції!

Ви професор, науковий співробітник, доктор філософії. студент чи директор компанії? Ми запрошуємо вас представити результати ваших останніх досліджень на конференції IEEE NAP-2024. Ми сподіваємося, що ваша участь у нашому заході сприятиме захоплюючому та неформальному обміну ідеями, а також надасть можливості для зміцнення існуючої співпраці та каталізації нових міжнародних партнерств.