24.06.2021 року пройшов другий день ІІІ Літньої школи юного хіміка на кафедрі теоретичної та прикладної хімії.
Зранку обдарована молодь втілювала низку експериментів з пошуку загадкової речовини на занятті Експериментальне дослідження речовини Х, де разом з Ліцман Юлією Володимирівною учасники школи отримали насолоду від самостійно виконаних експериментів та демонстрацій.

 

На занятті з Большаніною Світланою Борисівною Квест «В хімічній Лабораторії» азарт взяв гору над холодним розумом, і учні об'єднавшись у три команди миттєво перелітали з однієї локації на іншу, високоефетивно та швидко розв'язували поставлені задачі та здійснювали теоретичні розрахунки.

На занятті Хімія кольору у Диченко Тетяни Василівни та Пономарьової Людмили Миколаївни панувала творча атмосфера: тут юні хіміки вивчали історію створення та виготовлення художніх фарб, маючи за основу шедеври світового живопису, особливу втіху учні отримали від самостійного творчого процесу змішування фарб.

Протягом всієї школи діти проходили тести та писали вікторини, виконували завдання та розв'язували задачі, отримуючи певні бали, отож за підсумками найкращі з них отримали чудові подарунки від спонсорів -  ТОВ Кусум Фарм та ТОВ "ПОЛІСАН": 

І месце із сумою балів 33,5 - Ткаченко Олександр, учень 10 кл, школи №26

ІІ місце із сумою балів 30,5 - Семиліт Анастасія, учениця, 6 кл, Сумської гімназії №1.

ІІІ місцеіз сумою балів 26,7 - Щербак Єлизавета, учениця 8 кл, школи №9.

Вітаємо переможців! Бажаємо їм творчого натхнення, успіхів у навчанні та життєвих перемог, і чекаємо всіх на ІV Зимову школу юного хіміка через півроку!

Перший день ІІІ Літньої школи юного хіміка вже промайнув, він увібрав в себе море вражень та захопливих пригод:

Хтось із учнів обрав світ Дивовижних окисно-відновних реакцій і занурився з Яновською Анною Олександрівною у пробірково-розрахункову подорож, таких зосереджених облич і примружених очей ще пошукати:

А хтось зупинився на Кольоровій хімії – світі яскравих фарб разом з представниками компаніїї "ПОЛІСАН", котрі розповіли про історію створення фарб. Учні експериментували зі змішуванням кольорів та хизувалися отриманими знаннями під час вікторини:

 

  

Так завершилась офф-лайн частина школи, і з другої години розпочалась он-лайн: заняття проведене Світланою Борисівною Большаніною Дзеркала – це просто! дозволило дітям доторкнутися до таємниць створення дзеркал та порівняти дослідним чином різні процеси амальгування скла.

Всім хочеться подякувати за участь, та особливо відмітити переможців вікторони, якою завершилася школа юних хіміків, отож:

І місце та мікроскоп  - молодша вікова група ( до 7 кл включно) - Семиліт Анастасія Дмитрівна, середня вікова група(8-9 кл) - Стіба Діана Володимирівна,                      старша вікова група (10-11 кл) - Ткаченко Олександр Миколайович

ІІ місце та квитки в кіно - мвг - Назаренко Михайло Олегович, свг- Бондаренко Марина Сергіївна, ствг - Петрова Ірина Олександрівна та Фортель Анастасія Геннадіївна

ІІІ місце та заохочувальні призи - мвг- Денисенко Тетяна Романівна та Доценко Анна Юріївна.

Форма реєстрації на ІІІ Зимову школу юного хіміка доступна за посиланням: ttps://forms.gle/W1FPKJQsWQeS5EpB8

Відео-анонс:

Відгуки учасників ІІІ Зимової школи юного хіміка:

 

Спробувати себе у якості хіміка можна на Школі юного хіміка , які проводить кафедра ТПХ двічі на рік: Зимову (грудень-січень) та Літню (травень-червень)

Організатором школи виступає кафедра Теоретичної та прикладної хімії СумДУ поряд з незмінним та незамінним патронатом ‑ компанією Кусум Фарм, яка надаючи фінансову допомогу, не забуває надихати переможців школи до нових звершень цінними призами.

Відео зі школи:

 

 більше відео на каналі https://www.youtube.com/playlist?list=PLlR6hjZ5G7baHxrb7Oxx-pnedp447FCs6

Метою роботи школи є:

  • закріплення та поглиблення знань з основних розділів хімії;
  • заповнення прогалин практичних вмінь і навичок з хімії;
  • підготовка до ЗНО з хімії;
  • розвиток наукового потенціалу учнівської молоді;
  • допомога учням у виборі майбутньої професії;
  • популяризація серед учнів шкіл області хімічних спеціальностей.

Програма «І Літньої школи юного хіміка» передбачає:

  • Лабораторний практикум з якісних реакцій неорганічної та органічної хімії, передбачених програмою ЗНО.
  • Лабораторний практикум з хімічних властивостей основних класів неорганічних сполук (оксидів, кислот, основ та солей).
  • Лабораторний практикум з хімічних властивостей основних класів органічних сполук (вуглеводнів, аренів, спиртів, альдегідів, карбонових кислот, етерів, естерів, амінокислот, білків).
  • Опанування методиками розв’язування основних типів хімічних задач передбачених програмою ЗНО.

   

До школи можна потрапити заповнивши Google forms.

 Посилання на яку були розміщені як на сайті кафедри у розділі Новини так і на сторінках ННЦ «All’хімія» в соцмережах, після початку реєстрації була створена група в Viber, куди учасники самі могли додавати нових бажаючих. Крім того, записатися за звичайним телефоном 0542 33-40-71, давши відповіді на питання форми усно.

Серед учасників заходу можна зазначити учнів як сумських шкіл, так і гостей з області. Вчитель може подати заявку на участь групи учнів за попередньою домовленістю з організаторами.

Учасники поділені за групами наступним чином: запис на участь у школі здійснюється за допомогою сервісу Google forms, який дозволяє вибрати будь-які заняття із запропонованих, таким чином кожен учень сам складав собі розклад. Єдине обмеження діє на заняття підготовки до ЗНО, що містили великий обсяг теоретичного матеріалу, на вказані заняття запрошували учнів 10-11 кл.

 

Зимова школа 2020

 

Літня школа 2019

 

Зимова школа 2019

При використанні матеріалів з сайту кафедри теоретичної та прикладної хімії  посилання на ресурс обов'язкове.

Всі права захищені.