RussianEnglish (UK)

Шановний абітурієнте!

Запрошуємо тебе на навчання за спеціальністю 102 «Хімія» (бакалавр) на 2020-2024 р.р.

Професія хіміка зараз дуже актуальна, фахівці можуть працювати не тільки в лабораторіях і на підприємствах, а й у медичних установах, в сфері парфумерного або харчового виробництва. Таким чином, фахівців з хімії можна розділити на теоретиків і практиків. Теоретики розвивають науку хімію, винаходять нові матеріали, а практики впроваджують нові виробничі технології, стежать за їх дотриманням.

Програма базується на загальновідомих наукових результатах із урахуванням сучасного стану хімії та її прикладних завдань, орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: хімічний аналіз речовин/матеріалів, термодинамічний та кінетичний аналіз фізико-хімічних процесів синтез, викладання хімії. Акцент на здатності забезпечувати діяльність в процесі експериментальної та теоретичної хімії, хімічної освіти.

Переглянути відео про нову спеціальність

Спробувати себе у якості хіміка можна на Школа юного хіміка , які проводить кафедра ТПХ

Детальніше з інформацією можна ознайомитись відкривши презентацію або зкачати її з гугл-диску.

На виробництві хімік може виступати як інженер, технолог, фахівець з контролю якості (аналітик).

Хімік-технолог (або інженер-хімік) налагоджує технологічний процес, визначає стандарти роботи. Розробляє інструкції і нормативи, стежить за дотриманням технології.

Аналітики контролю якості досліджують якість сировини і готової продукції підприємства (ліків, будматеріалів, косметики та ін.). Якщо буде виявлено брак, технолог з'ясовує причини і вирішує, як їх можна усунути. Крім того, хімік може займатися викладанням в школі, вузі, або коледжі.

Професія хімік передбачає інтерес до цієї науки, аналітичний склад розуму, вміння систематизувати велику кількість даних, схильність до кропіткої роботи, вміння концентруватися на роботі, хорошу пам'ять, ручну моторику, хороший зір і розрізнення кольорів, тонкий нюх, допитливість.

Переваги навчання на кафедрі загальної хімії СумДУ:

 • баланс теоретичних та практичних знань з основ хімії;
 • поєднання загальновідомих наукових результатів із урахуванням сучасного стану хімії та її прикладних завдань;
 • підготовка до різних професій на хімічному виробництві: інженер, технолог, фахівець з контролю якості (аналітик) тощо;
 • перший в Сумській області набір на підготовку фахівців-хіміків.

Компетенції, що отримає студент у процесі освіти:

 • знання та розуміння предметної області, професійної діяльності;
 • самостійне навчання та здатність брати на себе відповідальність за професійний розвиток;
 • абстрактне мислення, аналіз та синтез;
 • застосовування знань у практичних ситуаціях;
 • навички використання інформаційних і комунікаційних технологій;
 • спілкування з представниками інших професій − експертами інших галузей та видів економічної діяльності;
 • спілкування іноземною мовою (усно та письмово).

Предмети ЗНО, необхідні для вступу:

 • українська мова та література;
 • хімія;
 • математика або іноземна мова.

Детально з умовами вступу можна ознайомитися за посиланням: http://vstup.sumdu.edu.ua/

FB: https://www.facebook.com/groups/2031708296887516/?ref=bookmarks

 

пропонуємо Вам прийняти участь в  олімпіаді "Абітурієнт СумДУ 2020"!

Відповідно до «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році» та “Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі загальної середньої освіти”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 21 грудня 2016 року № 1587  учасникам, які виявили необхідний рівень виконання завдань Олімпіади, додатково нараховується 20 балів  до одного з предметів ЗНО  при вступі до СумДУ  за спеціальностями,  яким надається особлива підтримка  відповідно до «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році» (додаток 2)  та визначені у додатку 2.3 "Правил прийому до СумДУ у 2020 році"Подробиці та реєстрація за посиланням: https://examenarium.sumdu.edu.ua/promo/program/41?fbclid=IwAR3ydS-zzM0MtRJAbifeAilSvUjqp6V91NuQgqCufDKQgUu2otUh82cv9qw