Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи.Порядок та особливості проходження практики студентами вищих навчальних закладів – коледжи, інститути, університети, академії (далі – ВНЗ) передбачено Законами України «Про вищу освіту» та «Про професійно-технічну освіту». На виконання цих законів розроблені нормативні документи, які встановлюють порядок та особливості проходження практики студентами ВНЗ Положення про організацію та проведення практики здобувачів вищої освіти (наказ №1372-І від 20.12.21 р.)
          Проходження практики студентами вищих навчальних закладів (ВНЗ)

Практика студентів вищих навчальних закладів (ВНЗ) провадиться на базах практики відповідно до розробленої навчальним закладом програми.

Базою практики може бути підприємство, організація або установа будь-якої форми власності. Студенти можуть самостійно з дозволу відповідних кафедр або циклових (предметних) комісій підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його. Між вищим навчальним закладом (ВНЗ) та підприємством (базою практики) укладається договір на проведення практики за формою, визначеною Положенням.

Якщо на підприємство приходить практикант, відділ кадрів видає відповідний наказ, в якому зазначає прізвище, ім’я, по батькові практиканта, умови та термін проходження практики, а також призначає керівника практики від підприємства.

Згідно Положення на час проходження практики база практики може зарахувати студента-практиканта на штатну посаду з дотриманням таких умов: штатна посада має бути вакантною; робота на ній повинна відповідати вимогам програми практики; на загально-професійну підготовку за програмою практики відводиться не менше 50 % часу.

В цьому випадку зі студентом повинні укласти строковий трудовий договір, згідно з яким йому нараховуватиметься заробітна плата яка, відповідно, оподатковуватиметься податком з доходів фізичних осіб та страховими внесками.

Отже, оплата праці практики передбачена у випадку прийняття практиканта на роботу за трудовим договором згідно якого виплачується заробітна плата за весь час проходження студентом ВНЗ практики.

Методичні вказівки для проходження практики: 5138 Методичні вказівки до проходження виробничої та переддипломної практик / Укладач С. Б. Большаніна. – Суми : Сумський державний університет, 2021. – с. 11