В період з березня по квітень 2024 року на базі кафедри теоретичної та прикладної хімії СумДУ відбудеться «Лабораторно-хімічний практикум для учнів»

Посилання https://forms.gle/HafMtjSxXymoYAEg9

Хімія – це експериментальна наука, яка не може розвиватися без різноманітних дослідів із речовинами. В умовах дистанційного навчання учні позбавлені можливості поводитися із різноманітними речовинами, виконувати лабораторні досліди, працювати із лабораторним посудом і приладами.

Мета нашої програми націлена на  надання учням необхідних компетентностей при поводженні із речовинами і при виконанні лабораторних дослідів, чого вони не можуть отримати в сучасних умовах дистанційного навчання в закладах середньої освіти. Таким чином наша програма забезпечить необхідні умови у формуванні ключових предметних компетентностей. Ними забезпечується формування важливих орієнтацій учнів, що визначають їхню поведінку в життєвих ситуаціях при поводженні з речовинами.

Програма присвячена

Юним експериментаторам і дослідникам, яким у захопливій ігровій формі розкажуть, що таке хімія і як з нею можна швидко та легко подружитися.

На кожному занятті школярі разом із Викладачем хімії проводитимуть досліди і робитимуть свої перші хімічні відкриття. Повірте, таку хімію ваші діти швидко зрозуміють і полюблять, а веселі та креативні уроки запам’ятаються їм на все життя.

Учасники дізнаються цікаві факти про речовини, які є довкола нас, наприклад:

• Ознайомляться з лабораторним посудом та обладнанням навчальної хімічної лабораторії;
  • Дізнаються, які хімічні реакції супроводжуються виділенням газу, випаданням осаду, зміною забарвлення, появою запаху, тепловим ефектом на прикладах побутових хімікатів і харчових продуктів;
  • Будуть добувати кисень з гідроген пероксиду з використанням різних біологічних каталізаторів, досліджувати його наявність;
  • Виготовляти водні розчини із заданими масовими частками розчинених речовин;
  • Досліджувати фізичні властивостей речовин з різними типами кристалічних ґраток (наприклад: цукру, кухонної солі, графіту). Вирощувати кристали;
  • Досліджувати властивості основних класів неорганічних сполук: лугів, кислот, солей, оксидів. Розв’язувати експериментальні задачі;
  • Досліджуватимуть різні реакції в розчинах, дізнаються про їх види та взаємодії;
  • Дізнаються про вплив різних чинників на швидкість хімічних реакцій.

Учасники програми повністю забезпечуються усіма потрібними реактивами та хімічним посудом.

Вік

Учні, 7-11 класів шкіл, або діти, що відповідають їм за віком – ліцеїсти, гімназисти, курсанти, тощо

Тривалість

Курс складається з 8 занять, які проходитимуть згідно розкладу 1 раз на тиждень.

Запис та деталі за телефоном:

Вартість
Вартість одного заняття: