Дата публікації:
12 квітня 2021
Кількість переглядів:

ПІП: Інесса Геннадіївна Воробйова

Посада: Доцент кафедри теоретичної та прикладної хімії

ORCIDWoS Scopus: Scopus Author ID: 57196326388, Google Scholar

Освіта:

1980-1985 рр. Костромський державний педагогічний університет (Росія), кафедра природничих наук
1990-1993 р.н. навчання у Костромському технологічному університеті (м. Кострома, Росія).

Вчені ступені:

1993: Кандидат технічних наук, спеціальність 05.19.02 - первинна обробка текстильної сировини, м. Кострома, Росія

Вчене звання: Доцент

Сфера досліджень:

Синтез наночастинок Co і Mn у міцелярних водних розчинах цетилпіридинію хлориду. Досліджує вплив ультразвуку на молекули додецилсульфату натрію (SDS) і на критичну концентрацію міцели. Розробка фізико-хімічних процесів для приготування культур луб’яних волокон.

Професійний досвід:

1985-1988: викладач хімії в середній школі, Кострома, Росія.

1988-1990: інженер хімічного факультету Костромського державного технологічного університету, Кострома, Росія.
1990-1993 ‑ к.т.н. навчання у Костромському технологічному університеті (м. Кострома, Росія).
1993-1995 ‑ викладач кафедри загальної хімії Сумського державного університету, м. Суми, Україна.
З 1995 р. По теперішній час доцент кафедри загальної  (теоретичної та прикладної - зараз) хімії Сумського державного університету, Суми, Україна.

Участь у дослідницьких проектах:

Адсорбція іонів у водних розчинах за допомогою глинистого сорбенту (контракт №0110u007681).
Адсорбційні процеси за участю природних та синтетичних мінералів (контракт № 0116U005240)
Вимірювання окислювально-відновного потенціалу (OВР) природних рідких середовищ (контракт № 0110U001767)

Педагогічний досвід:

Загальна хімія, аналітична хімія, фізична та колоїдна хімія, біогеохімія, грунтознавство, загальна хімічна технологія, медична хімія (для студентів спеціальностей: медицина, стоматологія), біоорганічна хімія (для студентів спеціальностей: медицина, стоматологія), аналітична хімія, медична та фармацевтична хімія, хімічна технологія, процеси та апарати хімічних технологій, хімія довкілля  (для студентів спеціальності 102 Хімія)

(Українська, англійська  мови викладання).

Рівень володіння (англійською мовою) B2

Найзначніші публікації:

I.G. Vorobiova, N.А. Borshch, Yu.A. Mirgorod The Structure of Mn and Co Nanoparticles Obtained in Direct Surfactant Micelles / Journal of nano- and electronic physics. Sumy: Sumy State University, 2018. - Vol.9, No5, 05036(4pp)

I.G.Vorobiova, Yu.A.Mirgorod, A.S.Chekadanov. Ultrasound Effect on Molecules of Sodium Dodecyl Sulphate as Systems of Nanoparticles. // Journal of Nano- and Electronic Physics. Vol.10, №6, 06013 (5рр) (2018).

Большаніна С.Б. Воробйова І.Г. Ляпощенко О.О. Сердюк В.О. Гальванічне цинкування. Технологічна схема уловлювання оксиду цинку зі стоків промивних ванн Науково-виробничий журнал "Хімічна промисловість України" № 2 (127), 2018

Дерев‘янко Т.В., Рибалка В.О., Воробйова І.Г., ІДЕНТИФІКАЦІЯ І КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЛУТАМІНОВОЇ КИСЛОТИ У ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРЕПАРАТАХ // Сучасні технології у промисловому виробництві : матеріали та програма IX Всеукраїнської науково-технічної конференції (м. Суми, 19–22 квітня 2022 р.) / редкол.: О. Г. Гусак, І. В. Павленко. – Суми : Сумський державний університет, 2022. – С.193-194