Сумський державний університет організував її спільно з Сілезійським технологічним університетом (Silesian University of Technology) та IEEE Nanotechnology Council, за підтримки IEEE Magnetics Society та International Union for Pure & Applied Physics.

У конференції взяли участь близько 350 учасників, у тому числі майже 100 – онлайн. Було надіслано більше 400 абстрактів, співавторами яких стали близько 1600 вчених.

З доповідями виступили всесвітньовідомі вчені, які працюють у високорейтингових наукових установах США та Європи, зокрема, професори: Юрій ГОГОЦІ, Сандро КАРРАРА, Лаура ГРІН, Нікола ПІННА.

Три основні тематики конференції:  наномагнетизм і магнітні матеріали, застосування нанотехнологій в біомедицині, мультифункціональні тонкі плівки та покриття.

Кращі доповіді відзначені спеціальними нагородами від спонсорів. Крім того, IEEE Magnetics SocietyIEEE Nanotechnology Counsil та US-Ukraine Foundation Biotechnology Initiative надали близько 80 грантів молодим вченим та українцям, які залишилися працювати в Україні.

Наукові праці, що відповідають вимогам ІЕЕЕ, традиційно будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції та проіндексовані БД Scopus й іншими наукометричними базами даних.

Наступна конференція, яку СумДУ підготує разом зі Словацьким технічним університетом, пройде у м. Братислава з 10 по 15 вересня 2023 року.