З 2 лютого по 1 березня 2024 року доцент Ганна Яновська відвідала NANOWAVE SPOLKA ZOGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA (NanoWave) Варшава, Польща в рамках проекту Horizon Europe MSCA-SE «Towards development of new antibacterial strategy for dentistry» (https:/fcordis. europa.eu/project/id/101086441).
Основною метою цього візиту було створення та дослідження функціональності наночастинок срібла та міді для посилення їхніх антибактеріальних властивостей та зниження токсичності. Для оцінки впливу стабілізаторів на цитотоксичність наночастинок застосовували та порівнювали різні види стабілізаційних методик. Досліджено фізико-хімічні властивості отриманих наночастинок. Характеристику проводили після різних умов обробки. Цей візит розширив наш досвід у синтезі та модифікації різних видів наночастинок. Інноваційні стратегії функціоналізації наночастинок, застосовані під час візиту, можуть покращити антибактеріальні властивості стоматологічних матеріалів без стійкості до антибіотиків. Співпраця з «NanoWave» у Польщі забезпечила дослідникам Сумського державного університету інструментальні підходи до розробки інноваційної антибактеріальної стратегії для стоматології.