З 1 по 3 листопада 2024 року у м. Києві відбувся міжнародний Global Greenchem Hackathon в рамках ХІII Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2024», який реалізується проєктом Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку «Глобальна програма інновацій та мереж у зеленій хімії» за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду.
Global Greenchem Hackathon – це можливості для інноваторів запропонувати сучасні рішення для актуальних проблем у хімічній промисловості; співпрацювати з експертами галузі; виграти цінні призи; стати учасником акселераційної програми для розвитку свого проєкту. На початку хакатону привітали учасників Онієка Обіоча, директор програми акселератора GreenChem, Центр зеленої хімії та зеленої інженерії Єльського університету (США); Андрій Ворфоломеєв, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва; Ігор Пієр, співзасновник Sikorsky Challenge Ukraine.
В рамках заходу експерт з хімічного менеджменту Олександр Хохотва провів лекцію щодо розроблення безпечних продуктів, а Валерій Пичко (бізнес-тренер стартап школи Sikorsky Challenge Ukraine) та Сергій Сергієнко (операційний менеджер бізнес акселератора зеленої хімії, Центру ресурсоефективного та чистого виробництва) провели воркшопи, під час яких учасники дізнались про дизайн-мислення для пошуку ідей і отримали поради з підготовки до пітчингу.
Індустріальними партнерами Global Greenchem Hackathon стали такі лідери галузі, як Dow та Delamark, які представили кейси для креативних рішень. Наприклад, одним із завдань хакатону було запропонувати новий безпечний продукт чи матеріал, для створення якого будуть використовуватися побічні продукти інших виробництв.
Протягом хакатону команда факультету ТеСЕТ (Острога Руслан, Пономарьова Людмила, Острога Денис, Мандрика Олександр) працювала над пошуком рішення з використанням принципів зеленої хімії. Це були насичені дні вирішення індустріальних кейсів, інтелектуальних змагань, презентації рішень. У результаті команда представила інноваційне рішення кейсу використання золи з лушпиння насіння соняшнику у технологічних процесах виготовлення косметичних засобів.
Участь у міжнародному Global Greenchem Hackathon – це чудова нагода почути запити сучасних хімічних підприємств.
Дякуємо організаторам за мотивацію молоді до проведення досліджень в галузі хімії та хімічної інженерії і впровадження принципів зеленої хімії та сталого розвитку в Україні.