Вебінар «У фокусі Farmak: Кар’єрний старт»

19.09 2024 р. студенти кафедри ТПХ мали змогу доєднатися до вебінару «У фокусі Farmak: Кар’єрний старт»

Наукові зустрічі

10.09.2024 р. Студенти та викладачі кафедри ТПХ мали змогу долучитися

Гостьова лекція "Концептуальні проблеми сучасної енергетики"

09.09.2024 року відбулася гостьова лекція "Концептуальні проблеми сучасної енергетики"

Зустріч із здобувачами ОПП "Хімія" (магістр) 2024 року набору

09.09.2024 р. відбулася зустріч завідувача кафедри Пономарьової Л.М., гаранта ОП "Хімія" (магістр) зі здобувачами 2024 року набору.

Один з навчальних корпусів СумДУ зазнав пошкоджень внаслідок авіаційної атаки російської армії

04.09.2024. Учора військові рф завдали авіаційного удару по будівлі Сумського державного університету

З Днем знань!

Новий навчальний рік знову – в умовах війни, отже, освітній процес у СумДУ буде проходити у змішаному форматі, бо безпека його учасників – наш головний пріоритет.

«ІННОВАЦІЙНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ХІМІЇ - 2024»

9-11 вересня 2024 року на факультеті хімії та фармації Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

20 та 21 серпня 2024 року на базі кафедри теоретичної та прикладної хімії СумДУ буде проведено захід «Тренінг для вчителів. Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у природничій галузі»

Основні дати вступної кампанії 2024 року

Запрошуємо на NAP-2024

Запрошуємо на конференцію!

Захист кваліфікаційних робіт

04.06.2024 року о 10.00 на кафедрі теоретичної та прикладної хімії  відбудеться захист кваліфікаційних робіт здобувачів освіти освітньої програми "Прикладна хімія" за спеціальністю 102 Хімія (освітній рівень - бакалавр). Розклад

Girls Diplomatic Academy 2.0 / Академія дипломатії для дівчат 2.0

Відкрито набір для участі у проєкті “Girls Diplomatic Academy 2.0 / Академія дипломатії для дівчат 2.0”

From 02 February to 01 March 2024, Associate Professor Ganna Yanovska visited the NANOWAVE SPOLKA ZOGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA (NanoWave) Warszawa, Poland in the frame of Horizon Europe MSCA-SE project “Towards development of new antibacterial strategy for dentistry” (https:/fcordis.europa.eu/project/id/101086441).

The primary objective of this visit was to create and functionalize silver and copper nanoparticles to enhance their antibacterial properties and reduce toxicity. Various kinds of stabilization techniques were applied and compared for the estimation of the stabilizer's influence on nanoparticles' cytotoxicity. The physicochemical properties of the obtained nanoparticles were investigated. Characterization was performed after various processing conditions.

This visit enhanced our proficiency in the synthesis and modification of various kinds of nanoparticles. The innovative strategies of nanoparticles functionalization that were applied during the visit could improve the antibacterial properties of dental materials without antibiotic resistance.

The collaboration with "NanoWave" in Poland provided instrumental approaches for the researchers from Sumy State University to develop an innovative antibacterial strategy for dentistry.